Workshop Ontdek je Roots: Turks
Tijdens deze workshop leer je hoe je onderzoek kunt doen naar Turkse voorouders. Je leert ook hoe je (geërfde) verhalen en voorwerpen bewaart voor jezelf en toekomstige generaties.
Selinay Sucu is conservator bij Fenix. Het nieuwe kunstmuseum over migratie. Fenix is gevestigd in een gerestaureerde monumentale loods uit 1923 die staat op dé kades van vertrek en aankomst in de stad Rotterdam. Kades waar voor miljoenen mensen een nieuw leven begon. Op weg naar de Verenigde Staten of Canada of aangekomen vanuit China, Kaapverdië en Griekenland. Op deze plek geeft Fenix ruimte aan meer dan honderd kunstenaars, afkomstig van alle continenten. Zij laten zien dat migratie tijdloos en universeel is.
Als conservator richt Selinay zich voornamelijk op de collectie en tentoonstellingen binnen Fenix. Met name het collectioneren van persoonlijke objecten van individuele donateurs. Objecten die een persoonlijk migratieverhaal dragen. Selinay werkt sinds 2021 bij Fenix. Ze heeft een masteropleiding in Kunst, Cultuur en Politiek aan de Universiteit van Amsterdam afgerond.
Praktische informatie
- Datum en tijd: 31 mei, 14:00 - 16:00 uur
- Locatie: Centrale bibliotheek, Desideriuszaal 1e verdieping
- Toegang: gratis met een aanmelding via Eventbrite