In de serie 'De Boekenkast Van...' geven leuke Rotterdammers vijf mooie, verrijkende en handige lees- en luistertips. Want de beste aanbevelingen zijn immers persoonlijke adviezen.
Op 7 augustus begint de Pleinbioscoop, al 32 jaar het grootste openluchtfilmfestival van Rotterdam. Daarom vertelt Nikki Kamps (Hoofd Programma, Strategie en Marketing van de Pleinbioscoop) graag over haar favoriete lees- luister- en kijktips.
'Ik was net van de middelbare school toen ik begon met werken voor de Pleinbios, inmiddels meer dan 10 jaar geleden. Ik vind het een mooie manier om mijn hart voor Rotterdam te laten spreken. Meer dan 3.000 Rotterdammers samen op een plein — alle wijken vertegenwoordigd — die samen muisstil van een film genieten. Dat is geweldig om te zien. En dat soort ontmoetingsplekken zijn belangrijk voor de stad als gemeenschap.
De bibliotheek is ook zo’n plek waar je Rotterdam echt kan voelen. Pensionado’s die schaken in de foyer, gezinnen die een nieuwe lading kinderboeken komen lenen en studenten die de stilte gebruiken om te blokken voor een examen. De bieb is schaarse openbare ruimte waar je samenkomt met mensen die je niet kent, maar waar je wel de stad mee deelt. Daar voel je je deel van een geheel.
De volgende boeken en films zijn voor mij tijdloos goed:
© 2019 - Bibliotheek Rotterdam